Motovirus.com;

2005 yılını 2006 ya bağlayan gece yani 0cak 2006 da yayın hayatına geçmiş, motosiklet camiasına yeni bir soluk getiren, motosiklet kullanıcılarının kolayca tüm bilgilere ulaşabileceği bir forum olma özelliğini taşımaktadır. Motosiklet adına tüm merak ettiklerinize kolayca ulaşabilir, merak ettiğiniz başlıkları konu haline getirerek diğer üyelerimizden destek isteyebilirsiniz. MV nin en büyük özelliği ise AİLE kavramını kullanıcılarına en yi şekilde aktarması ve AİLENİN bir parçası olmalarını sağlamaktır.

Üye Girişi

Şifrenizi unuttuysanız tıklayın?

Hemen Üye Olun!

MV’ye üye olmak için kayıt formunu doldurarak size gelecek olan aktivasyon kodunu onaylamanız yeterli olacaktır. Aktivasyon kodu mail adresinizin junk mail ( önemsiz postalarına ) düşebilir. Eğer aktivasyon kodu mailinize gelmedi ise info@motovirus.com a mail atarak üyeliğinizin onaylanmasını isteyiniz.

motosiklet forum üye kayıt

Motovirus.com

Paylaşım Herkes Herşeyi Bilemez!!! Motorsiklet ,Hakkındaki Bildiklerinizi Buradan Paylaşabilir ve Takip Edip Bilgilerinizi Genişletebilirsiniz.

Tags: , ,

Yanıtla
Eski 25-07-2009, 19:29   #1 (permalink)
Motosiklet Sevdalısı

ağırabi kullanıcısının avatarı

Giriş: Dec 2008
çekme belgeli araç alacakların dikkatine

bu sıcak havada kimse okumaz ama ben yinede bilgi vereyim.
polis çıkması 1995 model bir motosiklet satın aldım.
sigorta ve muayene başlangıç tarihini çok gerilerden başlatıp acaip faiz ilave ediyorlar,
örnek:muayene ücreti motosikletlerde 60 tl gibi bu motor için 465 tl isteniyor,
örnek:sigorta bedeli 38 tl gibi aynı mantıkla 138 tl isteniyor yani böyle bir aracı trafiğe kaydetmek yaklaşık 900 tl gibi tutuyor.resmen soygun ve kimsede bu muayene istasyonlarına sen ne yapıyorsun demiyor inanılır gibi değil.
sorunumu çözmeye uğraşıyorum bu istenen bedeller resmen soygun ödenebilecek rakkamlar değil herhalde genel merkezden yani emniyetten çözeceğim sorunu
muayene istasyonu diyorki bu aracın daha evvelki muayene makbuzunu getir yahu bu araç devlete ait üstelik polis aracı ona kim sormuşki bu araç muayene olmuşmu diye.
hurdaya ayrıldığı tarih belli elimizde çekme belgesi var o tarihten sonrasını hesapla ödeyelim hayır bu motor 1995 model ben o tarihten başlarım diyor.
yani bir problemki sormayın gitsin vatandaşın hakkını koruyacak bir makam yok kim kimi yakalarsa parayı alıyor,ben mücadele edeceğim bakalım ne olacak.

sizlerde böyle bir taşıt aldığınızda bu durumu hatırlayın bu rakkamları maliyete dahil edin ve ona göre fiyat verin karşı tarafa yaklaşık 900-1000 tl gibi adınıza ruhsat çıkması

yuh yuh diyorum bu kadar masrafa,başkada bişi demiyorum
ağırabi is offline  
Bu Mesajı Facebookta Paylaş!
Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-2009, 20:31   #2 (permalink)
Motosiklet Kullanıcısı

Giriş: Mar 2009
madem araç 95 model diye ordan hesaplıyorlar ozaman ilk ruhsatı aldığında 3 yıl muayne olmama hakkını versinler sana. garip bi bürokrasi
ugurcuk is offline  
Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-2009, 04:22   #3 (permalink)
Motosiklet Sevdalısı

mösyö kullanıcısının avatarı

Giriş: Oct 2007
mösyö kullanıcısına MSN aracılığı ile mesaj yolla
sağlık olsun ne yapacan abi yaptırdın motoru artık.6.000 liralık bi maliyet oldu sana .
yaa abi regali 5.000 liraya aldım ben,en senin r80 nin 6 liraya gelse ne olur ...

BENİ BİLEN BİLİR,BİLMEYEN KENDİ BİLİR
mösyö is offline  
Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-2009, 11:05   #4 (permalink)
Motosiklet Sevdalısı

Dip Not : Trafikten çekme belgesi alıp belli bir süre sonra tekrar trafiğe çıkarılan araçlardan sadece trafikten çekildiği ve belgelenebildiği süre boyunca gecikme bedeli alınmamaktadır. Muayene süresinin kanıtlanamadığı durumlarda 01.01.2005 tarihi esas alınarak gecikme bedelinin tahsil edilmektedir.

şimdi bu kanundan,tamimden haberleri var.bildikleri halde acaba tuttururmuyuz diye hakkı olmayan bir parayı istiyorlar yani soygun.
ben bu parayı ödemeyeceğim bugün belgeyi teslim edip makul olan parayı yani 1-1-2005 tarihinden sonraki bedeli ödeyeceğim oda sanıyorum 250 tl tutuyor.
adanaya telefon açtım siz nasıl yapıyorsunuz diye sigorta 38 den muayene harcıda 250 den ödeyoruz cevabı aldım adanadaki ustada polis motorlarını satıyor.
yani istanbul sanki başka bir ülke muayenenin geçikme cezasımı olurmuş madem faiz ödüyoruz o zaman yollarda niye ceza yiyoruz bu yaşıma geldim ülkemde hale düzelen bişi yok.
vatandaşın hakkını koruyan bir makam yok.sadece inatçı isen uğraşırsan bir sonuç elde ediyorsun.
yoksa yok neticeyi paylacağım sizlerle.
ağırabi is offline  
Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-2009, 11:18   #5 (permalink)
MV Teknik & Test Team

tippex kullanıcısının avatarı

Giriş: Nov 2005
tippex kullanıcısına MSN aracılığı ile mesaj yolla
agır abı yenı motormu aldın?

--can kuslar ocaktan berıdır gemılerdeyım ınternet var ama yogunluk gıremıyorum ulasmak ısteyen olursa cepten (uluslararası sularda acmam)--hepınızı cooook ozledım
tippex is offline  
Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-2009, 12:55   #6 (permalink)
Motosiklet Sevdalısı

Alıntı:
tippex tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
agır abı yenı motormu aldın?
evet polis çıkması bir tane karakamyon aldım.
resterasyon yapıldı bir iki eksiği var evrak işinle uğraşıyorum.
artık ne zaman biterse.bmw R-80 gs 1995 model.
ağırabi is offline  
Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-2009, 13:27   #7 (permalink)
MV Teknik & Test Team

abı affına sıgınarak konusuyorum lutfen saygısızlık olarak algılama ama nerde leş alet var bulup cıkarıosun heh ok zevk senın ama abı tamırcılerden cıkamıosun gezılere katılmaya cesaret edemıosun cıddıyım yıpranman ve kaybettıgın vakıtler benı uzuo.bence 5 yıl bekle ama adam gıbı bısey al abı.

--can kuslar ocaktan berıdır gemılerdeyım ınternet var ama yogunluk gıremıyorum ulasmak ısteyen olursa cepten (uluslararası sularda acmam)--hepınızı cooook ozledım
tippex is offline  
Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-2009, 13:50   #8 (permalink)
Motosiklet Sevdalısı

tippex dostum iyiniyetli temennin için teşekkürler.
evet f-650 ile acaip uğraştım bunun sebebi etrafta iyi motosiklet tamircisinin olmayışı,parçanın olmayışı
yani olmayan şeylerle motosiklet yürütüyoruz durum böyle piyasada çok acaip sağlam bir motosiklet markası ne yazıkki yok neye kaça kaç model alırsan al hep arıza korkusu var.
ben çok araştırdım çok sordum bilenler R-80 dediler polis çıkması hor kullanma vaziyeti var filan diye uzak durdum bu f-650 de olmayınca karar verdim R-80 için.
ben bu gün uno sx 1996 model araba kullanıyorum aldığım zaman geçmiş gün 600 tl kadar bakım ücreti ödedim şu ana kadar 35.000 km yapmışım herhangi bir arızam yok niye tamirci ve yedek parça hazır bir kısıtlama yok onun için.
motosikletlerde böyle olmuyor.sayın cenkmenderes motosikletini sattı alan bir sürü tamir bedeli ödedi su devirdaim takımını filan değişti ama kimin haberi oldu kol kırılır yen içinde kalır misali kimseye söylenmiyor niye arızası olursa kimse almaz düşüncesi hakim etrafta.
bence motosiklet sevdası acaip pahalı bir uğraş ve arızası çok bol olay.
bakalım bundada neler gelecek başıma kimseden gizlemeden herşeyi yazacağımki arkadaşlar bilgi sahibi olsunlar.zaten eğer bu modelde yürümez ise bu işi bırakacağım.markaların kusurlarının çoğunu biliyorum
kimseyle mahkemelik olmamak için burada yazmayacağım netice olarak bu motosikletler arabalar kadar sağlam ve uzun ömürlü değil bendeki kanı böyle.
piyasadan yani sahibindencom daki ilanların çoğu palavra yalanla doğru kime güvenipte neyi alacaksın..
ağırabi is offline  
Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-2009, 14:33   #9 (permalink)
MV Teknik & Test Team

tum sorunlarını paylasman nazarı dıkkatımden kacmadı abı eskıden bende bı cınlı vardı basıma gelenlerı yazıyorum dıye aynı model kullanıcılarından tepkı gormustum 2. el fıyatını dusuyorsun sus dıye neyse uzun lafın kısası keske cenkmenders sorunlarını payllassa ıdı motoru alan kısı belkıde almıcaktı keske senın kımden aldıgını bılmıyorum ama oda keske en azından satısı verdıkten parayı cebıne koyduktan sonra aman abı basıma sole bısıler geldı su parcanın degısmesı gerek gıbı seyler soyleseydı cogu arızana erken mudehale etmıs olucaktın ama malesef bızde zıhnıyetler pek saglam degıl neysee guzel abım ısallahh aarızasız bır makınan olur ısallah uzun gezılere beraber cıkar ısallah adam gıbı mezeler yerız ama unutmamak lazımkı 3 kagıtcılar meze gıbı adam-motor yıyorlar.

tippex is offline  
Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-07-2009, 20:48   #10 (permalink)
Motosiklet Sevdalısı

esas konumuza dönecek olursak şu şekilde hallettik.tüvtürk genel merkezi aradık şikayetimizle ilgilendiler
toplamda 216 tl indiler rakkamı dikkatli olun dedim ya kim kimi tutarsa para alıyor alt taraftaki tamimden herkezin haberi var ama acaba kazıklarmıyız hesabı kötü niyette var

Dip Not : Trafikten çekme belgesi alıp belli bir süre sonra tekrar trafiğe çıkarılan araçlardan sadece trafikten çekildiği ve belgelenebildiği süre boyunca gecikme bedeli alınmamaktadır. Muayene süresinin kanıtlanamadığı durumlarda 01.01.2005 tarihi esas alınarak gecikme bedelinin tahsil edilmektedir

yani bu işi yarın hallettik gibi görüküyor.

Bu mesaj en son " 27-07-2009 " tarihinde saat 20:49 itibariyle ağırabi tarafından düzenlenmiştir.... Neden: Automerged Doublepost
ağırabi is offline  
Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları

Gönderme Kuralları