Motovirus.com;

2005 yılını 2006 ya bağlayan gece yani 0cak 2006 da yayın hayatına geçmiş, motosiklet camiasına yeni bir soluk getiren, motosiklet kullanıcılarının kolayca tüm bilgilere ulaşabileceği bir forum olma özelliğini taşımaktadır. Motosiklet adına tüm merak ettiklerinize kolayca ulaşabilir, merak ettiğiniz başlıkları konu haline getirerek diğer üyelerimizden destek isteyebilirsiniz. MV nin en büyük özelliği ise AİLE kavramını kullanıcılarına en yi şekilde aktarması ve AİLENİN bir parçası olmalarını sağlamaktır.

Üye Girişi

Şifrenizi unuttuysanız tıklayın?

Hemen Üye Olun!

MV’ye üye olmak için kayıt formunu doldurarak size gelecek olan aktivasyon kodunu onaylamanız yeterli olacaktır. Aktivasyon kodu mail adresinizin junk mail ( önemsiz postalarına ) düşebilir. Eğer aktivasyon kodu mailinize gelmedi ise info@motovirus.com a mail atarak üyeliğinizin onaylanmasını isteyiniz.

motosiklet forum üye kayıt

Motovirus.com

Paylaşım Herkes Herşeyi Bilemez!!! Motorsiklet ,Hakkındaki Bildiklerinizi Buradan Paylaşabilir ve Takip Edip Bilgilerinizi Genişletebilirsiniz.

Tags:

Yanıtla
Eski 21-01-2009, 23:25   #1 (permalink)
the
Moderator

the kullanıcısının avatarı

Giriş: Jan 2006
the kullanıcısına MSN aracılığı ile mesaj yolla
Post Kim Nerede? haritadan kontrol (avea)

Efenim aveanın çıkarmış oldugu yeni bir hizmet var "KimNerede?"

bu servisi bugün denedim ve çok hoşuma gitti, haber vereyim sizde kullanın istedim...
servisin amacı; anne babaların çocuklarını cep telefonu sinyalleri ile harita üzerinden canlı olarak takip ve kontrol etmesidir...
takip etmek istediğiniz kişinin haliyle izni olması lazım, yoksa her önüne gelen herkesi takip eder...

-servis şubat sonuna kadar ücretsiz, sonrasında ise takip edilene yine ücretsiz, takip eden ise her takip ettiği kişi için aylık 30 kontör gibi bi ücretle ücretlendiriliyor...

kullanışı:

-aşağıdaki verdiğim linke tıklıyorsunuz...

-üye diilseniz ücretsiz üye oluyorsunuz...

-giriş yaptıktan sonra "ailem" seçeneğini seçip takip etmek istediğiniz aile üyesinin cep numarasını ve istediğiniz bir takma ismini giriyorsunuz, sıra ile istediğiniz kadar kişi ekleyebilirsiniz ben şimdilik 3 tane ekledim...

-siz bu kaydı yaptıktan sonra avea bu kişilere bir bilgilendirme mesajı gönderiyor "2gün içinde onay isteyecez sizden" diye o mesaj önemli değil...
2 gün sonra kişiye "şu numara seni izlemek istiyor izin veriyorsan evet yaz cevapla" diye bir sms gidiyor kişi evet derse, size haber geliyor "onay alındı" diye...

-2 günlük bu süreden sonra tekrar web sitesine giriyorsunuz ve kişiye tıklayıp konumlandır dediğinizde kişinin yeri haritada çıkıyo...
bu yer bazen nokta atışı oluyor anlık denedim tutuyor, bazen ise 50 m2 veya 100m2 lik bi alan verip bu alanın içinde diyor...

-ayrıca ailem menüsünden kişilere tıklayıp kişiye bölge eklediğiniz zaman, kişiyi internetten takip etme zorunluluğunuz ortadan kalkıyor, cep telefonunuzdan konumlandır diyorsunuz, ve kişi önceden belirlediğiniz bölgelerde ise "haydar abi şu an iş te" gibisinden bi sms le bilgilendiriliyorsunuz...

bendeki bu 3 kişi nin 2 sinde "sorgulama devam ediyor" diyor; bu o 2 günlük onay süreci...
1inde ise konumlandırmaya hazır diyor; bu ise onay alındıktan sonra çıkıyor...

önemli olan bi nokta ise: birini kaydedip izin iste dedikten sonra kişiye 2 gün sonra evet yaz gönder mesajı gidinceye kadar tekrar kurcalamayın,
ben annemi bu 2 günlük sürede tekrar tıkladım ve 2 gün daha uzadı, bir kere izin isteyin ve onay alana kadar tekrar kurcalamayın yoksa bi 2 gün daha bekletiyor...

-aşağıdaki resimlerde örnekleri görebilirsiniz...
örnekteki kişinin laleliden çıkıp bağcılara gidişini kaydettim...

http://kimnerede.avea.com.tr

Bozcaada2012 . Ege Turu2011 . yalova . antalya . şile & ağva Kapadokya . - http://www.facebook.com/muhammetbilge
the is offline  
Bu Mesajı Facebookta Paylaş!
Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-01-2009, 00:06   #2 (permalink)
Moderator

mertmertmert kullanıcısının avatarı

Giriş: Dec 2005
iyiymiş....
Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-01-2009, 00:07   #3 (permalink)
Motosiklet Sevdalısı

mösyö kullanıcısının avatarı

Giriş: Oct 2007
mösyö kullanıcısına MSN aracılığı ile mesaj yolla
bu hiç benim işime gelmez allahtan avea kullanmıyorum..sende iş açma başımıza the, hanımlar okumadan sil bu topiği

BENİ BİLEN BİLİR,BİLMEYEN KENDİ BİLİR
mösyö is offline  
Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-01-2009, 01:05   #4 (permalink)
Motosiklet Sevdalısı

gintro kullanıcısının avatarı

Giriş: Nov 2006
the, Turkcell'de yakında daha iyisi olacak....Avea'yı boşver Turkcell'e gel Turkcell'e...
Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-01-2009, 02:56   #5 (permalink)
Motosiklet Tutkunu

Levend kullanıcısının avatarı

Giriş: Jul 2008
Alıntı:
gintro tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
the, Turkcell'de yakında daha iyisi olacak....Avea'yı boşver Turkcell'e gel Turkcell'e...
Yakında mı ?

Yahu ben Turkcell'de yıllardır bu sistemi kullanıyorum. Ekipmobil.

Tabii bizimki şirket telefonları için geçerli ama çoluk çocuğa da şirketten telefon verip onları da izleyebilirim.

Diğer yandan standart kullanım için Aveanın buna başlamış olması önemli bir artı. Tabii diğerleri de takip edecektir.

Son olayda Uludağdaki gencin ölümü konusunda yaşananları düşünürsek, önemli bir hizmet
Levend is offline  
Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-01-2009, 04:35   #6 (permalink)
the
Moderator

the kullanıcısının avatarı

Giriş: Jan 2006
the kullanıcısına MSN aracılığı ile mesaj yolla
Alıntı:
Levend tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yakında mı ?

Yahu ben Turkcell'de yıllardır bu sistemi kullanıyorum. Ekipmobil.

Tabii bizimki şirket telefonları için geçerli ama çoluk çocuğa da şirketten telefon verip onları da izleyebilirim.

Diğer yandan standart kullanım için Aveanın buna başlamış olması önemli bir artı. Tabii diğerleri de takip edecektir.

Son olayda Uludağdaki gencin ölümü konusunda yaşananları düşünürsek, önemli bir hizmet
evet ya, polisin ve itfaiyenin soruyor olmasına rağmen, yine de cep telefonu şirketi bürokrasi sebebiyle 4 saat sonra izin alıp yerini bildirmiş ve çocuk yolda kurtarılırken donarak vefat etmiş...

Bozcaada2012 . Ege Turu2011 . yalova . antalya . şile & ağva Kapadokya . - http://www.facebook.com/muhammetbilge
the is offline  
Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-01-2009, 10:16   #7 (permalink)
Motosiklet Sevdalısı

ağırabi kullanıcısının avatarı

Giriş: Dec 2008
yüksek teknoloji bu anlamda kullanılınca cep telefonları parmak izi gibi oldu.çok fazla takip edilmek bence hoş değil, kişi hak ve özgürlükleri kısıtlanıyor, gibi geliyor bana.tam emin değilim ama sizlerle paylaşayım sonrasında yanlışsam bu sütunlardan düzeltirim şimdilerde yeni bir proje var çipli kimlik kartları eskileri ile değişecek ve yeni çipli kimlik kartları kullanılacak işte bu çipler sayesinde kişinin bütün bilgileri çipte saklanacak aynı zamanda nerede hangi koordinatlar içersinde olduğuda anlaşılacak yani birileri sürekli bizi gözetleyecek.cep telden takipin aynısı buradan yapılacak diye duyumum var.bu duyum yanlış ta olabilir ama bana teknik olarak çok makul geldi kolaylıkla olabilir.acaba bu kadar izlenmek kötü niyetli kişilerin eline geçerse hoş olurmu bilmiyorumki benimkide laf işte öyle olacak dedilerse öyle olur ve konu biter.bumudur budur.
ağırabi is offline  
Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-01-2009, 10:22   #8 (permalink)
Motosiklet Sevdalısı

tolgakarala kullanıcısının avatarı

Giriş: Mar 2008
Alıntı:
ağırabi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
yüksek teknoloji bu anlamda kullanılınca cep telefonları parmak izi gibi oldu.çok fazla takip edilmek bence hoş değil, kişi hak ve özgürlükleri kısıtlanıyor, gibi geliyor bana.tam emin değilim ama sizlerle paylaşayım sonrasında yanlışsam bu sütunlardan düzeltirim şimdilerde yeni bir proje var çipli kimlik kartları eskileri ile değişecek ve yeni çipli kimlik kartları kullanılacak işte bu çipler sayesinde kişinin bütün bilgileri çipte saklanacak aynı zamanda nerede hangi koordinatlar içersinde olduğuda anlaşılacak yani birileri sürekli bizi gözetleyecek.cep telden takipin aynısı buradan yapılacak diye duyumum var.bu duyum yanlış ta olabilir ama bana teknik olarak çok makul geldi kolaylıkla olabilir.acaba bu kadar izlenmek kötü niyetli kişilerin eline geçerse hoş olurmu bilmiyorumki benimkide laf işte öyle olacak dedilerse öyle olur ve konu biter.bumudur budur.
sana katiliyorum agiabi insanlari resmen fisliyorlar ilerde butun dunya bir hapishaneye donecek ve nerdeyse attigimzi her adim takip edilecek. Bu gidisi ben cok tehlikeli goruyorum acikcasi
tolgakarala is offline  
Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-01-2009, 10:36   #9 (permalink)
Motosiklet Sevdalısı

ağırabi kullanıcısının avatarı

Giriş: Dec 2008
Alıntı:
tolgakarala tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
sana katiliyorum agiabi insanlari resmen fisliyorlar ilerde butun dunya bir hapishaneye donecek ve nerdeyse attigimzi her adim takip edilecek. Bu gidisi ben cok tehlikeli goruyorum acikcasi
dostum, akabinde benim gibi düşünen bir arkadaşımı görünce inan çok sevindim. bu konuyu gündeme getirirken biraz da korkarak yazdım. benim fikrime kimse katılmaz yalnız kalırım sanmıştım.
evet gidişat çok tehlikeli, dünyada bazı ülkeler açık hava cezaevi gibi olacak.
bu kadar izlenen insanında, insan haklarından filanda bahsetmesi bence saçma olur.çünkü o yerlerde zaten bu haklarda otomatik olarak kaldırılmış vaziyettedir.
kimbilir belkide ben, biz abartıyor olabiliriz. ama gidişat ve genel eğilim bu yönde.
Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-01-2009, 11:04   #10 (permalink)
Motosiklet Sevdalısı

tolgakarala kullanıcısının avatarı

Giriş: Mar 2008
Alıntı:
ağırabi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
dostum, akabinde benim gibi düşünen bir arkadaşımı görünce inan çok sevindim. bu konuyu gündeme getirirken biraz da korkarak yazdım. benim fikrime kimse katılmaz yalnız kalırım sanmıştım.
evet gidişat çok tehlikeli, dünyada bazı ülkeler açık hava cezaevi gibi olacak.
bu kadar izlenen insanında, insan haklarından filanda bahsetmesi bence saçma olur.çünkü o yerlerde zaten bu haklarda otomatik olarak kaldırılmış vaziyettedir.
kimbilir belkide ben, biz abartıyor olabiliriz. ama gidişat ve genel eğilim bu yönde.
bence abartmiyoruz abi simdiden bunun belirtileri basladi zaten
insanlari rahat hizmet alicaksiniz diye kandirip TC kimlik numarasi diye bi sey cikardilar bu numaradan yedi sulalene kadar herseyi elde edebiliyor
sana bi sey anlatiyim 3 gun once tren bileti almak icin TCDD'nin internet sitesine girdim ve online bilet alma islemine bastim. site bende tc kimlik numarami istedi ve daha sonra karsima ana adi baba adi bilmemnesi diye bi sayfa cikti ve herseyim yaziyodu
ya kardesim alti ustu kici kirik bi tren bileti alicam sana ne benim yedi sulalemden, adresimden
neyse agirabi hakkimizda hayirlisi ne diyelim
tolgakarala is offline  
Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları

Gönderme Kuralları