Motovirus.com;

2005 yılını 2006 ya bağlayan gece yani 0cak 2006 da yayın hayatına geçmiş, motosiklet camiasına yeni bir soluk getiren, motosiklet kullanıcılarının kolayca tüm bilgilere ulaşabileceği bir forum olma özelliğini taşımaktadır. Motosiklet adına tüm merak ettiklerinize kolayca ulaşabilir, merak ettiğiniz başlıkları konu haline getirerek diğer üyelerimizden destek isteyebilirsiniz. MV nin en büyük özelliği ise AİLE kavramını kullanıcılarına en yi şekilde aktarması ve AİLENİN bir parçası olmalarını sağlamaktır.

Üye Girişi

Şifrenizi unuttuysanız tıklayın?

Hemen Üye Olun!

MV’ye üye olmak için kayıt formunu doldurarak size gelecek olan aktivasyon kodunu onaylamanız yeterli olacaktır. Aktivasyon kodu mail adresinizin junk mail ( önemsiz postalarına ) düşebilir. Eğer aktivasyon kodu mailinize gelmedi ise info@motovirus.com a mail atarak üyeliğinizin onaylanmasını isteyiniz.

motosiklet forum üye kayıt

Motovirus.com

Haberler Motosiklet Hakkındaki Güncel Haberler.

Tags:

Yanıtla
Eski 25-10-2008, 06:23   #1 (permalink)
Motosiklet Tutkunu

Giriş: May 2006
logaritma kullanıcısına MSN aracılığı ile mesaj yolla
Lifan Türkiyede Fabrika Açıyor

Arkadaşlar çinin en büyük motorsiklet üreticisi olan lifan türkiyede tek başına ortaksız fabrika açmaya karar verdi düzcede kurulucakmış bu fabrika bu yüzden lifan önceden türkiyeye ithal ettiği pek çok modeli artık kendi üretip satıcağı için çoğu türkiyedeki anlaşmalaı olduğu şirketlerle anlaşmasını fes etmiş bunun en başında bisan geliyor..

HAKKIMIZDA

Lifan İndustry Group’un Türkiye deki şirketini 2007 yılının ocak ayında Lifan Motosiklet San.ve Tic. Ltd. Şti.adıyla resmi kurulumunu tamamlamıştır. Lifan Türkiye’nin ana çalışma konusu motosiklet , benzinli motorlar ve yedek parçalarının imalatı, ticareti, ithalat ve ihracatını yapmaktır.

Lifan İndustry Group Ltd. 1992 yılında kurulmuştur. 15 yıllık sıkı bir çalışma ve çaba içerisinde yenilikçi anlayış çerçevesinde araba ve motosiklet alanında Ar-Ge çalışmalarını, imalatını ve ticaretini temel edinen ayrıca finans ve spor sektöründe faaliyette bulunan. Çin devleti tarafından derecelendirilen bir şirkettir. Lifan bünyesinde 12000 kişi çalışmakla beraber 5000 kişi teknik eğitimine sahip kişilerdir. Lifan Çin de devlet onaylı teknik eğitim merkezine, motosiklet test merkezlerine ve motosiklet imalat tesislerine sahiptir. Lifan 2006 yılında 2,5 milyon adet benzinli motor ve 1,3 milyon adet motosiklet üretmiştir. Üretilen motorlar Çin piyasasına sunulduğu gibi Dünyanın Japonya, Amerika, İtalya, Vietnam, İran, Brezilya … vb ülkelerine ihracat yapılmıştır. Bu ihracatlardan 1.500.000.000 $ gelir elde edilmiştir. Lifan dünyadaki en büyük motosiklet üreticilerinin arasına girmesinin gururunu yaşamaktadır. 2006 yılı içinde Çin’deki motosiklet üreticileri arasında 1. olmuştur. 1996 yılında “kalite odaklı ürün” anlayışı ile aynı yıl içinde dünyadaki önemli kalite belgelerinin sahibi oldu. Ayrıca Lifan İndustry Group yönetim kurulu başkanı Sayın Yin Ming Shan yardım kampanyalarına yaptığı destek ile Çin devleti ve Çin halkı tarafından sevilen biri olmuştur.

Lifan Group yüzde yüz kendi sermayesi ile Türkiye de yaptığı yatırımla artık sizlerin yanındadır. Lifan Group’un Türkiye’deki fabrikası ilk etapta 10.000 m2 kapalı 14.000 m2 açık alan olmak üzere toplam 24.000 m2’lik fabrikasını kurmuştur. Lifanın hedefleri arasında kaliteyi odaklayan ve müşteri memnuniyetini önemseyen bir amacı vardır. Lifan bu amacın dışına çıkmadan müşteri velinimettir, kalite üreticinin can damarıdır anlayışı çalışmalarına devam edecektir. Lifan ismini Türkiye pazarında en yakın zamanda kalitesiyle ve cazip fiyat avantajlarıyla göreceğinizi ümit ediyoruz. Lifan bu amaçla son sistem imalat makinelerini getirerek ve tecrübeli bir takım kurarak ürün üretmeden ziyade kalite üretmeyi hedeflemiştir.

Lifan Türkiye de, imalat kısmındaki personelinden idari kısımdaki yönetici personeline kadar Türkiye’nin adını duyurmaya ve ürünleriyle Avrupa da Türkiye adıyla adım adım emin bir şekilde büyümeyi kendine bir borç bilmiştir.

Çinli firma Çilimli'de motosiklet üretecek

Çin'in en büyük motosiklet üreticilerinden olan Lifan Motosiklet Düzce'de motosiklet üretecek. Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Meclis toplantısına katılan Lifan Motosiklet Türkiye yöneticisi Zhon Gen'e yaptıkları yatırım nedeniyle teşekkür plaketi verildi. Teşekkür plaketi AK Parti Düzce Milletvekili Yaşar Yakış'ın elinden alan Gen, Düzce'ye yaptıkları yatırımla artık ilin adını tüm dünyada duyuracaklarını belirterek "Hedef alanımız, yalnızca bulunduğumuz şehir veya ülke değil tüm dünyadır. Lifan olarak Türkiye'de Düzce'ye yaptığımız yatırımla Türkiye ve Avrupa'da bir Türk malı üretimi olarak artık bizlerde varız" dedi.
Düzce'nin Çilimli ilçesinde yatırım yapan firmanın 10 bin metrekare kapalı 14 bin metrekarede açık alan olmak üzere toplam 24 bin metrekarelik fabrikasını kurdu. Fabrika Nisan ayında üretime başlayacak. DTSO Başkanı Metin Büyük, Düzce'nin 5084 sayılı yatırımların teşviki istihdamın artırması kapsamına alınması ile hızla büyüdüğünü ve şu anda 3 tane yabancı yatırımcı firmanın odaya kayıtlı olduğunu söyledi.

LİFAN DÜZCE'DE YAPTIĞI YATIRIMLA ARTIK TÜRKİYE'DE

Lifan olarak Türkiye'de Düzce'ye yaptığımız yatırımla. Türkiye ve Avrupada bir türk malı üretimi olarak artık bizlerde varız.

Arkadaşlar Modellere Buradan Bakabilirsiniz

http://www.lifan.com.tr/kategori.asp?k=1

Benim yorumumda şudur en azından artık bir motor seksen tane marka adı altında gelmiycek bütün modeller tek marka tek çatı altında satılıcak bu hem sürücü hem ikinci el piyasası hemde kalıcılık için iyi...

benim en çok sevindiğim LIFAN 150T-5 yani senatör yada majesty modelinin yeniden lifan tarafından üretilicek olması bu kasayı çok seviyorum lifan üretirse bir tanede kendime alırım..

yaw arkadaşlar reism ok büyük oldu kusura bakmayın diğer forumlarda otomatik resim küçültme olayı var burdada var sandım bir yönetici arkadaş resmi ufaltırsa iyi olur ben nasıl yapıcağımı bilmiyorum

Bu mesaj en son " 25-10-2008 " tarihinde saat 06:25 itibariyle logaritma tarafından düzenlenmiştir.... Neden: Automerged Doublepost
logaritma is offline  
Bu Mesajı Facebookta Paylaş!
Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları

Gönderme Kuralları